המחקר שלנו

המחקר שלנו

המחקר שלנו-בתחום האימונולוגיה

מחקר על מולקולות גדולות וקטנות
בעבר היו מרבית התרופות מולקולות קטנות, והן ניתנו בדרך כלל במתן פומי (בבליעה). מולקולות גדולות או תרופות "ביולוגיות" הן סוג חדש של טיפול המתבסס על חלבונים. בדרך כלל ניתנות התרופות הביולוגיות בהזרקה. מכיוון שהן משפיעות לזמן רב יותר, אין צורך לתת אותן באותה תדירות כמו תרופות פומיות. הגודל אינו ההבדל היחיד בין מולקולות קטנות למולקולות גדולות. המולקולות השונות גם מיוצרות באמצעות תהליכים שונים, ופועלות אחרת בתוך הגוף. 

להלן חלק מתחומי המחקר פורצי הדרך שאנו מתמקדים בהם כיום:
•    גילוי סמנים ביולוגיים שיסייעו לנבא את תגובת המטופל לטיפולים מסוימים, ולהבטיח שכל מטופל יקבל את הטיפול הטוב ביותר עבורו.
•    מחקר תרגומי העומד בלב העשייה המחקרית ואסטרטגיית הפיתוח שלנו, ומטרתו לייעל את המעבר של כל הטיפולים שלנו מהשלבים הקדם קליניים לשלבים קליניים. גישה זאת עוזרת לנו להגשים את המטרה הכוללת שלנו: לספק לחולים תרופות יעילות, במהירות האפשרית ובמחירים שווים לכל נפש.

השילוב של סמנים ביולוגיים ושל גישות תרגומיות בשיטות המחקר והפיתוח שלנו מאפשר לנו לספק תרופות בעלות פרופיל יעילות ובטיחות משופר, ואולי יאפשר לנו ביום מן הימים להציע פתרון שימנע את הופעת תסמיני המחלה או אפילו ריפוי למחלה.

חלוציות ומצוינות
אנו מובילים את תחום האימונולוגיה כבר יותר מעשרים שנים, מאז פיתוח נוגדן ה-Anti-TNF הראשון. קבוצת הטיפול הזו שינתה את אופן הטיפול במחלות כרוניות בראומטולוגיה, בגסטרואנטרולוגיה ובדרמטולוגיה, בכך שמטפלים לא רק בתסמינים שלה אלא גם באחד מן הגורמים למחלה. עד היום, כבר טופלו מיליוני חולים בכל רחבי העולם בתרופות הביולוגיות פורצות הדרך הללו, ונגד מגוון רחב של מחלות דלקתיות. צוות האימונולוגיה של יאנסן לא רק ביסס את הטיפולים נוגדי ה-TNF כטיפול עיקרי למחלות דלקתיות המתווכות על-ידי מערכת החיסון, הוא גם הוביל את מדע האינטרלויקינים, שהינם חלבוני בקרה המיוצרים על-ידי תאי דם לבנים, כגון לימפוציטים ומונוציטים, וכן על-ידי כמה סוגים אחרים של תאים.
 

מחלות דלקתיות בהם מתנהלים מחקרים עם טיפול ביולוגי   

דלקת מפרקים שגרונית גורמת לדלקת בקרום המצפה את המפרקים ויכולה להוביל לכאבים קשים, לנזק למפרקים שנפגעו מהמחלה, ובסופו של דבר לנכות.

דלקת חוליות מקשחת משפיעה בעיקר על חוליות עמוד השדרה, וגורמת לכאבי גב עזים. הדלקת עשויה לגרום לתסמינים נוספים בכל הגוף ובהם קישיון, עייפות ודלקת ואי-נוחות בכתפיים, באגן, בצלעות ובמפרקים הקטנים של כפות הידיים והרגליים.

פסוריאזיס (ספחת) מופיעה על העור ומתאפיינת בנגעים מוגבהים, מודלקים העלולים לגרום לכאב גופני. בין 10 עד 30 אחוז מהסובלים מפסוריאזיס מפתחים גם דלקת מפרקים פסוריאטית, העלולה לגרום לכאבים, לקישיון ולנפיחות במפרקים ובסביבתם.

מחלת קרוהן גורמת לדלקת במערכת העיכול. התסמינים כוללים שלשול, כאבי בטן וחום מתמשכים, ועלולים להשתרע אף מחוץ למערכת העיכול, למשל פצעים בפה, כאבי מפרקים ופריחות.

דלקת כיבית של המעי הגס (אולצרטיב קוליטיס) משפיעה על המעי הגס. המחלה מתבטאת בדלקת או בכיב בשכבה הפנימית ביותר של דופן המעי הגס. התסמין הראשון של דלקת כיבית של המעי הגס הוא שלשול. תסמינים נוספים כוללים התכווצויות שרירים במערכת העיכול, כאבי בטן ותשישות.

דלקת כיבית של המעי הגס ומחלת קרוהן שייכות לקבוצה גדולה יותר של מחלות הנקראות מחלות מעי דלקתיות (IBD).

דברו עלינו ברשת

לחץ על קופת החולים שלך למידע נוסף

הרשמה לניוזלטר

באתר זה ייאסף אך ורק המידע אשר את/ה בוחר למסור על מנת שתוכל לקבל מידע נוסף. במסירת פרטיך הנך מאשר/ת שקיבלת את המדיניות המשפטית והמדיניות הפרטית של האתר.
כמו כן, במסירת פרטיך הנך מסכימ/ה לקבל מידע מטעם יאנסן ישראל.