נשים ומחלות מעי דלקתיות

נשים ומחלות מעי דלקתיות

מחלות מעי דלקתיות ונשים

נשים, בואו נדבר על זה...
בשנים האחרונות קיימת עלייה בשכיחות מחלות המעי הדלקתיות בעולם (IBD). הגם שלכוח הנשי יש סגולות משלו, מסתבר שגם הוא לא יכול לחמוק ממחלות אלה. בעוד שכיחות מחלת הקוליטיס הכיבית שווה בין גברים ונשים, מחלת הקרוהן מדווחת כשכיחה מעט יותר בנשים (ביחס של 1.0:1.8). היות ולפחות מחצית מחולי ה-IBD הן חולות, ישנה חשיבות מרובה לשים דגש על צרכיהן המיוחדים של הנשים בהקשר למחלת המעי הדלקתית.

הריון ולידה בצל מחלת מעי דלקתית

תקופות הריון ולידה הן תקופות שאינן קלות עבור גוף האישה, קל וחומר כאשר היא חולה במחלת מעי דלקתית (IBD) כמו קרוהן או קוליטיס כיבית. חולות IBD  רבות מתחבטות בשאלות כגון: איך עליי להתנהל בזמן ההיריון והלידה, מה הן השלכות המחלה על הלידה ומה השפעתה על העובר? במאמר הבא תמצאו מענה לתהיות ושאלות שונות, לרבות "ניפוץ" מחשבות שגויות על הריון ולידה בצל מחלות הקרוהן והקוליטיס הכיבית.

מנקודת מבטה של הגניקולוגית

מחלות מעי דלקתיות והריון ומה שביניהם
נתחיל בעובדה - נשים שחולות במחלת מעי דלקתית צריכות להתחשב במחלתן כשהן מתכננות הריון. תכנון ההיריון לזמן בו המחלה אינה פעילה הינו בעל חשיבות מכרעת. כללית ניתן לומר, כי רוב הנשים שתיכנסנה להריון בזמן שמחלתן נמצאת בהפוגה - תעבורנה את ההיריון ללא התלקחות של המחלה.

דברו עלינו ברשת

לחץ על קופת החולים שלך למידע נוסף

הרשמה לניוזלטר

באתר זה ייאסף אך ורק המידע אשר את/ה בוחר למסור על מנת שתוכל לקבל מידע נוסף. במסירת פרטיך הנך מאשר/ת שקיבלת את המדיניות המשפטית והמדיניות הפרטית של האתר.
כמו כן, במסירת פרטיך הנך מסכימ/ה לקבל מידע מטעם יאנסן ישראל.