טיפול תזונתי

טיפול תזונתי

שמן זית, אגוזים ושקדים

שמן זית נמצא בקשר הפוך למספר סוגי סרטן, וכבעל השפעה חיובית על מערכת כלי הדם של הלב. השפעות אלו קשורות כנראה לתכולה הגבוהה של חומצת שומן אוליאית-חד בלתי רוויה, ולשפע מרכיבים נוגדי חמצון הקיימים בשמן הזית.

 

תזונה ומחלת הקרוהן בילדים

האם ניתן לטפל במחלה באמצעות דיאטות?
בהחלט. הדיאטה היחידה שהוכחה כיעילה ברמה הטיפולית היא דיאטה, שבה המטופלים אינם נחשפים למזון רגיל, ושותים מזון נוזלי (פורמולה) בלבד במשך 8-6 שבועות. שיטה זו נמצאה כיעילה מאוד לטיפול במחלה מוקדמת ולא מסובכת.

תזונה במחלות מעי דלקתיות

חשיבות התזונה בבריאות ובחולי
קבוצת מחלות המעי הדלקתיות (Inflammatory Bowel Disease - IBD) כוללת שתי מחלות עיקריות: מחלת הקרוהן (Crohn's Disease) ומחלת הקוליטיס הכיבית (Ulcerative Colitis). התסמינים של שתי המחלות דומים וכוללים כאבי בטן, שלשולים (לעיתים דמיים), ירידה בתיאבון וירידה במשקל.

תזונת ילדים במחלות מעי דלקתיות

תזונה ומחלות מעי דלקתיות – יש קשר? 
מחלות המעי הדלקתיות (ממ"ד) קרוהן וקוליטיס כיבית, יכולות להיחשב כשתי מחלות נפרדות, אך יש להן הרבה במשותף. שכיחותן של מחלות אלה נמצאת במגמת עלייה, כאשר מחקרים שונים מצביעים על גורמים גנטיים וגורמים סביבתיים הקשורים להופעתן.

תזונה וקוליטיס כיבית בילדים

האם יש מאכלים שיכולים להזיק?
איננו יודעים. עד היום לא קישרו מאכלים מזיקים למחלת הקוליטיס הכיבית. עם זאת,  מחקרים שנעשו לאחרונה בחיות מעבדה, מצביעים כי ישנו קשר בין  רכיבי מזון מתועשים לבין היווצרות דלקת במחלת הקוליטיס הכיבית. הנושא טרם נחקר דיו בבני אדם.

דברו עלינו ברשת

לחץ על קופת החולים שלך למידע נוסף

הרשמה לניוזלטר

באתר זה ייאסף אך ורק המידע אשר את/ה בוחר למסור על מנת שתוכל לקבל מידע נוסף. במסירת פרטיך הנך מאשר/ת שקיבלת את המדיניות המשפטית והמדיניות הפרטית של האתר.
כמו כן, במסירת פרטיך הנך מסכימ/ה לקבל מידע מטעם יאנסן ישראל.