טיפולים ותרופות

טיפולים ותרופות

טיפולים ביולוגיים

תכשירים ביולוגיים מבוססים על נוגדנים חד שבטיים, שהם חלבונים שנועדו להתקשר לחלבונים אחרים ולנטרל אותם. כל נוגדן מתאים לחלבון מסוים.

תרופות ביולוגיות משמשות לטיפול במחלות מעי דלקתיות ובמחלות דלקתיות כרוניות אחרות כגון דלקת מפרקים ראומטוידית, פסוריאזיס, מחלות ממאירות ועוד.

תזונה במחלות מעי דלקתיות

חשיבות התזונה בבריאות ובחולי
קבוצת מחלות המעי הדלקתיות (Inflammatory Bowel Disease - IBD) כוללת שתי מחלות עיקריות: מחלת הקרוהן (Crohn's Disease) ומחלת הקוליטיס הכיבית (Ulcerative Colitis). התסמינים של שתי המחלות דומים וכוללים כאבי בטן, שלשולים (לעיתים דמיים), ירידה בתיאבון וירידה במשקל.

דיקור סיני ורפלקסולוגיה

רפואה משלימה – גם למחלות מעיים דלקתיות
בשנים האחרונות הפכה הרפואה המשלימה ליותר ויותר מוכרת ומקובלת, ואף ביססה את מעמדה ככלי טיפולי במחלות כרוניות רבות כגון: לופוס, סוכרת סוג 2, פיברומיאלגיה, זיהום מנגיף HIV (איידס) ואחרות.

טיפול בתא לחץ

מחלת הקרוהן הינה מחלת מעי דלקתית כרונית. הפתרונות והאמצעים הרפואיים הקיימים כיום מאפשרים לחולים להתמודד עם המחלה בצורה מיטבית ולקיים אורח חיים נורמטיבי ואיכותי. עם זאת, לעיתים המחלה כרוכה בסיבוכים שדורשים פתרונות חדשים.

תזונה וקוליטיס כיבית בילדים

האם יש מאכלים שיכולים להזיק?
איננו יודעים. עד היום לא קישרו מאכלים מזיקים למחלת הקוליטיס הכיבית. עם זאת,  מחקרים שנעשו לאחרונה בחיות מעבדה, מצביעים כי ישנו קשר בין  רכיבי מזון מתועשים לבין היווצרות דלקת במחלת הקוליטיס הכיבית. הנושא טרם נחקר דיו בבני אדם.

שמירה על הפוגה מהמחלה

איכות הטיפול כמנוף לאיכות החיים

מחלות מעי דלקתיות הינן מחלות כרוניות, בהן מערכת החיסון תוקפת את רקמת המעי, וגורמת לדלקת בלתי מבוקרת. מחלת הקוליטיס הכיבית -  ULCERATIVE COLITISתוקפת את המעי הגס לאורך שונה ורציף החל מפי הטבעת, ומערבת את השכבה השטחית של המעי הגס. מחלת הקרוהן – CROHN'S DISEASE יכולה לתקוף כל חלק של מערכת העיכול מהפה ועד לפי הטבעת, ומערבת את כל דופן המעי.

דברו עלינו ברשת

לחץ על קופת החולים שלך למידע נוסף

הרשמה לניוזלטר

באתר זה ייאסף אך ורק המידע אשר את/ה בוחר למסור על מנת שתוכל לקבל מידע נוסף. במסירת פרטיך הנך מאשר/ת שקיבלת את המדיניות המשפטית והמדיניות הפרטית של האתר.
כמו כן, במסירת פרטיך הנך מסכימ/ה לקבל מידע מטעם יאנסן ישראל.