דרך חיים

דרך חיים

לטייל עם מחלות מעי דלקתיות

לחו"ל – להפוך את הלא נודע לנודע 
חולי קרוהן וקוליטיס יכולים וצריכים לנהל חיים רגילים ככל האפשר, ככל האדם. עם זאת, נסיעות לחו"ל, אם לצרכי עסקים ואם למטרות הנאה ובילוי, מעוררות אצלם שאלות והתלבטויות לא פשוטות. לרוב, הם חווים תחושה של חוסר ביטחון באשר לבטיחות הנסיעה בהקשר למחלתם, וכן הם מוטרדים מפרטים טכנים הקשורים בהתארגנות לנסיעה.

טיפול תרופתי כרוני

למרות שמדובר במחלות ש"אפשר לחיות איתן" ואפילו חיים נורמטיביים לחלוטין, עד כה לא נמצא טיפול המביא לריפוי מלא של מחלות הקרוהן והקוליטיס. הטיפולים הקיימים נועדו להפחית את התהליך הדלקתי, להקל על חומרת התסמינים, למנוע את התחדשותם ולשפר את איכות החיים. בהתאם לכך, אפשר לומר שחולה קרוהן או קוליטיס נמצא בטיפול,

פינת הדיאטנית

תזונה ומחלות מעיים – תמיד בקשר
מחלות מעיים דלקתיות הן מחלות כרוניות, המשפיעות על חיי החולים בתחומים שונים. עם זאת, התנהלות נכונה של החולים, הכוללת תפריט תזונה מותאם אישית, תאפשר להם ליהנות מאיכות חיים טובה עם מיעוט של סימפטומים.

בישול עם שמן זית

שמן זית – השומן הטוב
במשך שנים רווחה הדעה כי שומן מזיק לבריאות, ולפיכך יש להפחית את הצריכה שלו, אך היום אנו יודעים...

התמודדויות נפשיות בקבלת עירוי

עירוי– כן או לא? 
ישנם מקרים בהם רופא הגסטרו מציע למטופל לשנות טיפול תרופתי מתרופה אחת לתרופה ממשפחה אחרת. הדבר קורה בדרך כלל כאשר לא מצליחים להשתלט על התלקחות המחלה על-ידי שינוי במינונים של התרופה הקודמת, או במצבים בהם תופעות הלוואי של הטיפול הקודם גוברות על התועלת הטיפולית.

דברו עלינו ברשת

לחץ על קופת החולים שלך למידע נוסף

הרשמה לניוזלטר

באתר זה ייאסף אך ורק המידע אשר את/ה בוחר למסור על מנת שתוכל לקבל מידע נוסף. במסירת פרטיך הנך מאשר/ת שקיבלת את המדיניות המשפטית והמדיניות הפרטית של האתר.
כמו כן, במסירת פרטיך הנך מסכימ/ה לקבל מידע מטעם יאנסן ישראל.